Ślub dla każdej kobiety jest dniem wyjątkowym, dlatego też makijaż ślubny jest bardzo ważnym elementem stylizacji. Każda z Pań chce w dniu swojego ślubu wyglądać pięknie, świeżo i elegancko. Makijaż powinien podkreślić Twoją urodę, zatuszować ewentualne niedoskonałości i przede wszystkim być dopasowany do Ciebie. I właśnie takimi zasadami kieruję się malując Panny Młode.

Podstawą dobrego makijażu jest zadbana cera i odpowiednia pielęgnacja. Ma ona ogromny wpływ na efekt końcowy i na trwałość makijażu. Nie mówię tu tylko o pielęgnacji, którą nakładam zawsze przed rozpoczęciem malowania, ale o Twojej pielęgnacji stosowanej w domu. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie swojej skóry, pij dużo wody, unikaj złej diety i pamiętaj o złuszczaniu naskórka (niekoniecznie mechanicznym). Jeśli planujesz jakieś inwazyjne zabiegi, nie rób tego bezpośrednio przed makijażem próbnym ani ślubnym. Daj skórze czas na regenerację.

Makijaż ślubny jest jednym z najtrudniejszych makijaży. Dlaczego? Ponieważ łączy w sobie elementy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Panna Młoda przez większość czasu w tym ważnym dniu prezentuje się w świetle dziennym. Powinna wyglądać subtelnie i promiennie.  Sztuczne światło sprawia, że makijaż traci na intensywności, dlatego warto zadbać o podkreślenie atutów urody Panny Młodej i wydobyć piękno. 

Aby makijaż wyglądał nieskazitelnie na zdjęciach, ale też nie był przytłaczający, należy zachować równowagę i pójść na pewne kompromisy. Odpowiednia praca światło – cieniem pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów. Modelowanie twarzy na mokro i sucho sprawi, że twarz nie będzie wygladała „płasko” tylko świeżo i naturalnie. Profesjonalne kosmetyki i techniki nakładania produktów utrzymają ten efekt przez wiele, wiele godzin.

 

Makijaż próbny

Czasami Panny Młode po znalezieniu makijażystki, która idealnie trafia w ich oczekiwania zdają sobie pytanie: Czy potrzebuję makijażu próbnego ? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że TAK! Tu nie chodzi o zaufanie do makijażystki lub jego brak. Podczas makijażu próbnego ustalamy wszystkie oczekiwania, kolorystykę, detale i dobieramy odpowiednie produkty.

Każdy element makijażu konsultuję z Tobą. Możemy dopracować wszystkie szczegóły, które odtworzę na makijażu ślubnym, lub ewentualnie coś zmienimy. Nosząc wykonany makijaż przez cały dzień, możesz zweryfikować jak kosmetyki zachowują się na Twojej twarzy, czy czujesz się komfortowo, czy chcesz większe zmatowanie lub rozświetlenie skory, czy może w dniu ślubu zdecydujesz się na inny kolor pomadki, a może przekonasz się do mocniejszej linii rzęs i większej ilości kępek? 

Dzięki makijażowi próbnemu będziesz wiedziała czego się spodziewać w dniu ślubu i pozwoli to uniknąć stresu z tym związanemu, a to chyba najważniejsze. Spokojna i zrelaksowana Pani Młoda to połowa sukcesu 🙂 

 

Co to jest profesjonalny makijaż ślubny i okolicznościowy ?

Charakteryzuje się stwarzaniem złudzeń optycznych, pracą ze zjawiskiem światła i cienia, a także umiejętnym doborem kolorystycznym. Osoba wykonująca makijaż profesjonalny musi mieć odpowiednie przygotowanie zawodowe, poczucie estetyki i umiejętność doboru kolorystyki do urody klientki. Tylko praca na wysokiej jakości produktach zapewnia pożądany efekt trwałego i wymarzonego makijażu. Makijaż taki dobierany jest do okoliczności w jakich będzie prezentowany. Dobrze dobrany i wykonany makijaż podkreśla urodę, tuszuje niedoskonałości, eksponuje piękno i dodaje pewności siebie.   

Jako wizażystka z 10-letnim doświadczeniem w zawodzie, z przyjemnością zadbam o Twój wizerunek na każda okazję. 

Portfolio

Zdjęcia Wideo