Jak zrobić idealną kreskę na powiece

Jak zrobić idealna kreskę na powiece?


Z kreską na powiece może poradzić sobie każda kobieta, nie tylko wyćwiczona ręka wizażystki. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla siebie kosmetyk do namalowania kreski i można dojść w krótkim czasie do perfekcji.

Zanim przystąpimy do malowania kreski,  powiekę należy przypudrować i położyć matowy cielisty cień.

Zaczniemy od chyba najbardziej popularnego produktu czyli konturówki do oczu. Kierując się wyborem kredki musimy pamiętać, że powinna ona być dosyć miękka by aplikacja była łatwa, ale też nie bardzo miękka, gdyż wtedy szybciej się rozmazuje. Ważne jest również dobre zaostrzenie kredki, po to by uzyskać pożądaną grubość linii. Najprostszym sposobem zrobienia kreski konturówką jest tak zwana „metoda kropek”. Zaczynamy od wewnętrznego kącika oka rysować małe punkciki tuż przy linii rzęs. Ostatni punkcik stawiamy w zewnętrznym kąciku, w miejscu gdzie kończą się rzęsy. Następnie łączymy kropeczki ze sobą tworząc kreskę. Pamiętajcie, żeby trzymać się cały czas jak najbliżej linii rzęs. Dzięki temu kreska nie wyjdzie za gruba.

Kolejny produkt którym można wykonać  kreskę jest cień, najlepiej czarny, brązowy lub granatowy. Do tego będziemy potrzebować jeszcze pędzelka do robienia kresek/do brwi. Polecam Maestro 660 rozmiar 6. Jest do tego naprawdę idealny. I znów zaczynamy od wewnętrznego kącika oka i zamiast kropek robimy pędzelkiem kreseczki tuż przy linii rzęs. I tak do zewnętrznego kącika.

Jeśli chcemy zrobić mocniejszą lub bardziej graficzną kreskę należy sięgnąć po eyeliner. Według mnie najłatwiejszym sposobem na zrobienie takiej kreski jest wykonanie jej najpierw kredką lub cieniem, a następnie poprawienie . Dla początkujących taka metoda będzie najłatwiejsza i zupełnie bezstresowa.

Niezależnie od tego jakiego produktu użyjemy do malowania kreski na powiece, powinniśmy ją zakończyć lekko odbijając ku górze. Ta zadarta końcówka w makijażu dziennym powinna mieć 3-4 mm nie więcej. Wieczorem można bardziej poszaleć.

 

 

 

Comments are closed.