Błędy popełniane w makijażu

Każda z nas popełnia błędy, również jeśli chodzi o robienie makijażu. Ale człowiek uczy się całe życie i jeśli wiemy jak te błędy naprawić, skorygować należy oczywiście to jak najszybciej zrobić. Wystarczy poznać kilka trików, wskazówek i wszystko wydaje się dużo łatwiejsze niż przedtem. Makijaż ma na celu podkreślić nasze naturalne piękno, ukryć niedoskonałości, a nie szpecić i pogarszać nasz wizerunek.  Chciałam udzielić kilku porad, jak unikać błędów w makijażu i zapomnieć o złych nawykach.

  1. Brak przygotowania skóry pod makijaż. Drogie Panie zanim zaczniemy się malować, należy zadbać o to, by nasza skóra była dobrze oczyszczona i nawilżona. Dzięki temu produkty, które będziemy aplikować lepiej rozprowadzą się na skórze, dłużej na niej utrzymają i będą świetnie wyglądać. Niestety bardzo często zapomina się o tym, że podstawą dobrego makijażu jest dobra pielęgnacja. Od dziś należy to zmienić!
  2. Źle dobrany podkład. Najczęściej jest to za ciemny podkład. Ale czy naprawdę musicie wybierać między za jasnym, a za ciemnym? Podkład można dopasować idealnie do skóry, tak aby był niewidoczny, ale pełnił swoją rolę. Głównym zadaniem podkładu jest wyrównanie kolorytu i ochrona naszej skóry przed złym wpływem czynników zewnętrznych lub środowiskowych. Odcień podkładu najlepiej dobrać na policzku lub linii żuchwy w świetle dziennym. Zrobić trzy paski potencjalnymi odcieniami w miejscu, gdzie twarz łączy się z szyją, odczekać chwilę i wybrać ten ocień którego zupełnie nie widać szczególnie w porównaniu ze skórą szyi. To znaczy, że idealnie pasuje do naszej karnacji.
  3. Brwi. Dużo Pań zapomina, że brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy.  Niezadbane brwi mogą popsuć nawet najlepiej i najstaranniej wykonany makijaż oczu. Oczywiście należy je regulować, ale drogie Panie zachowajcie umiar! Najlepiej pozostawić naturalny kształt, a pozbywać się tylko włosków, które wyrastają poza obrębem. Jasne i rzadkie brwi można podkreślić delikatnie cieniem lub kredką do brwi, aby były bardziej wyraziste.
  4. Perłowe cienie. Kobiety w wieku dojrzałym powinny zdecydowanie zapomnieć o perłowych cieniach, ponieważ zamiast odmłodzić swój wygląd, odniosą zupełnie odwrotny efekt. Perłowe cienie uwydatniają zmarszczki, dlatego dobrym rozwiązaniem są cienie matowe. Można też pozwolić sobie na cienie satynowe, głównie w wewnętrznych kącikach oczu i pod łukiem brwiowym.
  5. Konturówka do ust. Jeśli chodzi o makijaż ust konturówka jest niezbędna. Dzięki niej możemy delikatnie skorygować kształt ust i przedłużyć trwałość pomadki. Ważne, aby dobrać  odpowiedni kolor. Konturówka nie może być za ciemna. Powinna mieć taki kolor jak pomadka. I uważajcie, kiedy stosujecie konturówkę do błyszczyka, ponieważ jest mniej trwalszy niż pomadka i może się okazać, że zostaniecie z samą kreską na ustach bez wypełnienia!

Comments are closed.