10 Zasad Pielęgnacji skóry

10 zasad pielęgnacji skóry!

  1. Pamiętaj, skuteczny program pielęgnacji powinien ZAWSZE zawierać następujące etapy: oczyszczanie, złuszczanie, tonizacja, nawilżanie i ochrona.
  2. Skóra powinna być oczyszczona dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Używamy do tego mleczka lub żelu oczyszczającego.
  3. Po umyciu twarzy konieczne jest zastosowanie toniku, który przywraca nam naturalną florę bakteryjna skóry, odświeża i łagodzi podrażnienia.
  4. Krem nawilżający również należy używać 2 razy dziennie. Każda skóra potrzebuje właściwego poziomu nawilżenia: tłusta, mieszana, normalna i sucha.
  5. Nie można zapominać, że skóra potrzebuje regularnego złuszczania. Do tego najczęściej stosuje się peeling 1-2 razy w tygodniu. Usuwa on zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka, wygładza powierzchnie skóry nadając jej świeży, zdrowy wygląd.
  6. Obowiązkowe jest używanie kremów z filtrem ochronnym UVA i UVB chroniącym skórę przed fotostarzeniem ( starzenie skóry wywołane światłem)
  7. Kremy przeciwzmarszczkowe należy stosować przed pojawieniem się zmarszczek, ponieważ chodzi o to, aby opóźnić proces starzenia się skóry. Tak naprawdę większość stosowanych przez nas kosmetyków nawilżających ma  w jakimś stopniu działanie przeciwzmarszczkowe. Wynika to z faktu, że zmarszczki są po prostu objawem biologicznego zużycia się skóry.
  8. Makijaż oczu najlepiej zmywać płynami beztłuszczowymi. Przykładamy zwilżony wacik i czekamy aż makijaż się rozpuści, nie trzemy i nie rozciągamy skóry wokół oczu. Następnie wacik przeciągamy delikatnie w dół i w kierunku wewnętrznych kącików oczu.
  9. Do pielęgnacji skóry wokół oczu należy używać innych produktów niż do całej twarzy. Skóra wokół oczy starzeje się szybciej. Jest cienka i delikatna, potrzebuje odpowiedniego kremu nawilżającego, przeciwzmarszczkowego lub regenerującego w zależności od wieku.
  10. Odpowiednio dobrany i wartościowy podkład jest ostatnim etapem  pielęgnacji skóry. Stanowi ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych lub środowiskowych.

Comments are closed.